Yemen Ankara Büyükelçiliği

Yemen Büyükelçiliği

Yemen Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Tüm Türkiye bölge ayrımı yapılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet İzni sahibi 3. ülke vatandaşları, Yemen vize işlemleri ve Yemen konsolosluk işlemlerini Yemen Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirler.

Yemen Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nedir?

Hafta içi her gün Saat: 08:30 - 15:00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

Yemen Büyükelçiliği Adresi Nedir?

Fethiye Sokağı, No: 2 06700 G.O.P., Ankara

Yemen Elçiliği İletişim Bilgileri Nedir?

Telefon : 0312 / 446 26 37 

Faks : 0312 / 446 17 78 

Yemen Büyükelçiliği Nerede, Yemen Ankara Büyükelçiliğe Nasıl Gidilir?

Yemen Ankara Büyükelçiliği, Ankara ilinin Gaziosmanpaşa semtinde bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden Gaziosmanpaşa güzergâhına hareket eden toplu taşıma araçları ile Yemen Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.

 

Yemen Ankara Büyükelçiliği 2021 Tatil Günleri Nedir?

Yemen Ankara Büyükelçiliği, Yemen Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Yemen vizesi için başvuruda bulunmak veya Yemen konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin Yemen ulusal kutlama tarihlerine göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.

 İşçi Bayramı
 Milli Gün
1962 Devrimi Yıldönümü
1963 Devrimi Yıldönümü
1967 Sömürgeden Bağımsızlık Yıldönümü

 

Yemen Ankara Büyükelçiliği

Yemen Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yemen’e seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirmek istedikleri seyahat amacına ve süresine bağlı olarak Yemen Büyükelçiliği'ne Yemen İş Vizesi ve Yemen Turistik Vizesi için başvuru yapmalıdır.   

Yemen’e seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurularını, Yemen Büyükelçiliği ile Yemen Konsolosluğu istanbul şahsen yapabilecekleri gibi Yemen vize hizmeti konusunda yetkili vize merkezleri ile turizm seyahat acenteleri aracılığıyla müracaat sağlayabilirler.  

Yemen Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir belgedir.Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu'nun başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve Yemen seyahat amacı ile ilgili sorularına doğru ve net cevaplar vererek yanıtlamalıdır. Yemen vize başvuru formu bulunmayan başvuru dosyaları ise Yemen Büyükelçiliği ve Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir.

Yemen  Büyükelçiliği Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Yemen Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Yemen Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
Yemen Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Yemen Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 
Yemen Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Yemen Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
Yemen Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Yemen Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Yemen Ankara Büyükelçiliği Yemen Vize Ücreti Nedir?

Yemen’e yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.


Yemen Ankara Büyükelçiliği

 

Yemen Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nedir?

Yemen Büyükelçiliği,  Yemen’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirir. Türkiye’de yaşayan Yemen vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Yemen Büyükelçiliği sorumluluk alanında yer alır.  Türkiye Yemen Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Yemen vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir.

Pasaport Yenileme İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Yemen vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Yemen Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

Not: Yemen devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Yemen Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Yemen Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Yemen Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye’de bulunan Yemen vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Türkiye Yemen Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Yemen Konsolosluk vize bölümü ise Yemen vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Türkiye Yemen Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Yemen vize işlemleri, Yemen vize başvuru formu, Yemen vize ücretleri, Yemen Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

Yemen Büyükelçiliği Adresi Nedir?

Duyurular

Consultation for Yemen

Consultation for Yemen, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Yemen; Türkiye’ de bulunan Yemen Konsoloslukları, Büyükelçiliği v...
2020-11-02 14:01:36 Devamı...
Tüm Duyurular
Ankara Büyükelçiliği