Yemen Fahri Konsolosluğu İstanbul

Yemen Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Tel: (0212) 231 27 05

Adres:  Halaskargazi Caddesi, No: 43/5, Kat:5, Harbiye / İSTANBUL

İstanbul ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklular, Yemen vize işlemleri ve Yemen konsolosluk işlemlerini Yemen İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilirler.

Yemen Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri Nedir?

Hafta içi her gün Saat: 10.00-17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir. 

Yemen Konsolosluğu Nerede? Yemen Fahri Konsolosluğu İstanbul Nasıl Gidilir?
Yemen Fahri Konsolosluğu, İstanbul Avrupa yakasında Şişli ilçesine bağlı Harbiye semtinde yer almaktadır. Hacıosman-Yenikapı metro hattı ile Osmanbey Metro Durağına ulaşarak, Pangaltı çıkışı kullanılarak Yemen Konsolosluğu'na kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Harbiye istikametine hareket eden otobüslerle Pangaltı bölgesinde bulunan Yemen İstanbul Fahri Konsolosluğa ulaşılabilmektedir. Yemen Konsolosluğu Taksim meydanından 20dk. yürüme mesafesindedir. Taksim Meydanı'ndan Harbiye yönüne doğru 20 dakika yürüme mesafesinde bulunan Yemen Konsolosluğu'na ulaşılabilir.

Fahri Konsolos: Muhammed Ahmed Al-Maşhari

Yemen İstanbul Fahri Konsolosluğu 2021 Tatil Günleri Nedir?

Yemen İstanbul Fahri Konsolosluğu, Yemen Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Yemen vizesi için başvuruda bulunmak veya Yemen konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin Yemen ulusal kutlama tarihlerine göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.

İşçi Bayramı
1962 Devrimi Yıldönümü
1963 Devrimi Yıldönümü
1967 Sömürgeden Bağımsızlık Yıldönümü

İstanbul Yemen Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yemen’e seyahat etmek isteyen kişiler, ülkeye gerçekleştirmek istedikleri seyahat amacına göre Yemen Konsolosluğu'na Yemen İş Vizesi ve Yemen Turistik Vize için başvuru yapmalıdırlar.  Yemen’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurularını, Yemen Büyükelçiliği ile Yemen Konsolosluğu'na şahsen yapabilecekleri gibi Yemen vize hizmeti konusunda yetkili vize merkezleri ile turizm seyahat acenteleri aracılığıyla da müracaat sağlayabilirler.  

Yemen Fahri Konsolosluğu İstanbul

Yemen Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir belgedir.Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu'nun başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve Yemen seyahat amacı ile ilgili sorularına doğru ve net cevaplar vererek yanıtlamalıdır. Yemen vize başvuru formu bulunmayan başvuru dosyaları ise Yemen Büyükelçiliği ve Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir.

Yemen  Konsolosluğu Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Yemen İstanbul Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Yemen Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
Yemen Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Yemen Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 
Yemen Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Yemen Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
Yemen Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Yemen Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Yemen Konsolosluğu Vize Ücretleri Nedir?

Yemen’e yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

Yemen Fahri Konsolosluğu İstanbul Konsolosluk Hizmetleri Nedir?

Yemen Büyükelçiliği,  Yemen’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirir. Türkiye’de yaşayan Yemen vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işler, Yemen Konsolosluğu'nun sorumluluk alanında yer alır.  Türkiye Yemen Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Yemen vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir.

Yemen Fahri Konsolosluğu İstanbul

İstanbul Yemen Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemi Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Yemen vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul Yemen Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.

Yemen İstanbul Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Duyurular

Consultation for Yemen

Consultation for Yemen, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Yemen; Türkiye’ de bulunan Yemen Konsoloslukları, Büyükelçiliği v...
2020-11-02 14:01:36 Devamı...
Tüm Duyurular
İstanbul Fahri Konsolosluğu