Yemen Vize Başvuru Formu

 Yemen Vize Başvuru Formu

Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Yemen vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Yemen Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Yemen vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Yemen vize başvuru formu oluşturacaktır.

Yemen vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Yemen Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Yemen vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Yemen vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Yemen Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Yemen Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

Yemen vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Yemen vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Yemen vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Yemen vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Yemen vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Yemen girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Yemen sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.
 

 Yemen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Yemen vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Yemen Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Yemen Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Yemen vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.


Yemen Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Yemen vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Yemen vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.
 

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Yemen vize başvuru formları, Yemen Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Yemen Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

 

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vize Başvuru Formu İndirme

Yemen vize başvuru formu indirebilmek için Yemen vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerinde ki iletişim araçlarından, bu web sitesinin Yemen Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Yemen vize başvuru formunu edinebilirsiniz.

Duyurular

Consultation for Yemen

Consultation for Yemen, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Yemen; Türkiye’ de bulunan Yemen Konsoloslukları, Büyükelçiliği v...
2020-11-02 14:01:36 Devamı...
Tüm Duyurular
Vize Başvuru Formu