Yemen Ticari Vizesi Hakkında

Yemen Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1 - Pasaport
2 - Yemen vize başvuru formu
3 - 3 adet biometrik fotoğraf
4 - Şirketin antetli kağıdına vize talep dilekçesi
5 - Şirketin imza sirküleri
6 - Şirketin vergi levhası fotokopisi
7 - Faaliyet belgesi
8 - Ticari sicil gazetesi fotokopisi
9 - Yemen uçak bileti rezervasyonu 
10 - Davetiye

Yemen Ticari Vizesi


Yemen ticari vizesi, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir Yemen vizesi kategorisidir. Yemen ticari vize, Yemen'de ticari bir faaliyette bulunabilmek, Yemen'de toplantılara katılabilmek ve Yemen' deki fuarları ziyaret edebilmek içinde hazırlanmış bir vize kategorisidir. Yemen'e böyle bir amaçla gidilcek olması halinde Yemen ticari vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Yemen ticari vize işlemlerinin en önemli kısmını ise Yemen'de ziyaret edilcek olan şirketten gelen davetiye yazısı oluşturacaktır. Yemen ticari vizesi için davetiye yazısı önemli olurken davetiye yazısı bulunmayan Yemen ticari vize başvuruları kabul edilmeyecektir.
 

Yemen Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
 

Yemen ticari vize alabilmek için Yemen Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu Yemen ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Yemen ticari vizesi alabilmek için öncellikle vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekirken, tamamlanamayan her evrak ve belge Yemen ticari vize alımınıza engel oluşturacaktır. Yemen ticari vizesini Yemen Konsolosluğuna yapılan şahsi başvurularla ve Yemen vize işlemleri için çalışmalar yürüten temsilciliklerle alabilirsiniz.
 

Yemen Ticari Vize Davetiyesi Nasıl Yazılır?

Yemen’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler

Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar

Yemen ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt halinde olmalıdır.
 

Yemen Ticari Vize Başvuru Formu

Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu’nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesini sağlayan bir belgedir. Yemen vize başvuru formu, vize başvuru sahiplerinin Yemen Konsolosluğu ile iletişime geçtiğinizi gösterirken, Yemen vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve başvuru evraklarınızda vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterir şekilde doldurmalıdır. Yemen vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz.
 

Yemen Konsolosluğu, Yemen Ticari Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yemen ticari vize işlemleri sırasında dikkat etmekte yarar sağlayabilecek hususlar şöyledir; Yemen Konsolosluğu evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulunduracaktır. Yemen ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılırken, Yemen ticari vize başvuruları sırasında seyahat tarihinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca seyahat tarihinizden maksimum 15 gün önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız Yemen seyahatinizin kesinleşmesini sağlayacaktır.

-    Yemen ticari vize işlemleri için zorunlu olan davetiye yazısı ise vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.

-    Yemen ticari vize ile vize süreniz bitmeden ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. 
 

 Yemen Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Nedir?
 

Yemen Ticari Vize Nedir?

Yemen Ticari vize iş, toplantı, seminer, konferans gibi bir içerikle Yemen’e gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür.
 

Yemen Ticari Vize Almak, Turistik Vizeye Göre Daha mı Kolay?

Yemen ticari vize işlemlerinin en önemli bölümünü Yemen'de ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısı oluşturacaktır.  Yabancı ülkelere yapılan seyahatlerde davetiye yazısı, vize prosedürleri arasında her zaman önemli bir evrak olurken konsoloslukların göz önünde bulundurduğu bir belgedir. Yemen ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması ve ticari vize davetiyeniz ise her zaman bir avantajdır.
 

Şirketi Olan Herkesin Yemen Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirketi olan herkesin Yemen ticari vize alması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Yemen ticari başvurularında bulunmalısınız. Bu şekilde alınmış olan vize ile başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirisiniz.
 

Yemen Ticari Vize İle Turistik Seyahatte Bulunmak Sorun Yaratır mı?

Yemen ticari vizesi ile turistik seyahatte bulunulması herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Yemen turistik vize ile ticari bir faaliyette bulunulamazken, Yemen ticari vize ile turistik seyahat gerçekleştirebilmektedir.

 

Yemen Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

Yemen ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Yemen bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

 

Yemen Ticari Vize Davet Mektubu Ne Kadar Geçerlidir?

Yemen ticari vize işlemleriniz için zorunlu olan davet mektubunun süresi maksimum 3 aydır. 3 ay geçerliliği olan davetiyeniz ile Yemen ticari vize başvurularında bulunuluyor olmanız herhangi bir sorun oluşturmaz.

 

Uzun Süreli Yemen Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli Yemen ticari vizesi alabilmek için daha önce almış olduğunuz vizeler ve Yemen vizeleriniz belirleyici unsur olacaktır. Yemen vizesi için ilk başvurunuz olması halinde ise uzun süreli Yemen ticari vize alma ihtimaliniz düşüktür.

Yemen Ticari Vizesi Hakkında

Duyurular

Consultation for Yemen

Consultation for Yemen, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Yemen; Türkiye’ de bulunan Yemen Konsoloslukları, Büyükelçiliği v...
2020-11-02 14:01:36 Devamı...
Tüm Duyurular
Yemen Ticari Vize