Yemen Turistik Vize İşlemleri

Yemen Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

1. Pasaport
2. Yemen vize başvuru formu
3. 3 adet biometik fotoğraf
4. Pasaport fotokopisi
5. İkametgah belgesi
6. Sağlık raporu
7. Yemen uçak bileti rezervasyonu 

Yemen Turistik Vizesi

Yemen turistik vizesi, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan Yemen de kısa süreli kalışlar için geçerli olan bir Yemen vizesi kategorisidir. Yemen turistik vize ile sadece turistik Yemen seyahati gerçekleştirilebilecektir. Yemen Turistik vize başvuruları sırasında Yemen devletinden temin edilecek davetiye belgesi temini zorunluluğu bulunmazken ancak Yemen Konsolosluğu vize başvuru sahibinden talep etmesi halinde kişinin Yemen devletinden alacağıu davetiye belgesini başvuru evraklar arasında ibraz etmesi zorunludur.  

Yemen turistik vizesi ile dikkat edilmesi gereken hususlar ise;

Yemen turistik vize ile Yemen' de iş görüşmesinde bulunmaz,

Yemen'de iş başvurusu yapamaz, Yemen'de iş yeri açamazsınız.

Ayrıca Yemen'de bulunan fuar, toplantı ve seminere katılabilmek için Yemen turistik vize değil Yemen ticari vizesi başvurularında bulunulmalıdır.

Yemen turistik vizesi maksimum 10 iş günü içerisinde sonuçlanırken bu süre içinde eksik evrak tamamlama ve Yemen Konsolosluğu'nun vize başvuru sahibinden ek evrak ve ek süre isteme hakkı söz konusu olabilecektir. 

Yemen Turistik Vize İşlemleri

Duyurular

Consultation for Yemen

Consultation for Yemen, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Yemen; Türkiye’ de bulunan Yemen Konsoloslukları, Büyükelçiliği v...
2020-11-02 14:01:36 Devamı...
Tüm Duyurular
Yemen Turistik Vize