Yemen Vizesi İşlemleri Hakkında

Yemen seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye olan yolculukları öncesi Yemen vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan yeşil, gri ve kırmızı pasaport sahibi kişiler ise Yemen vizesinden muaftır. Resmi pasaport sahibi TC vatandaşları Yemen seyahati öncesi Yemen vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur ancak bu pasaportların Yemen seyahati sonrası en az 6 geçerliliği bulunmalıdır. Yemen vizesi maksimum 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanırken Yemen seyahati gündemi bulunan kişilerin Yemen seyahat tarihinden en az 10 gün önce Yemen vize başvuru işlemlerine başlamış olmaları gerekmektedir.

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen vizesi 2 farklı şekilde alınabilmektedir.

1. Yemen Konsolosluğuna yapılan şahsi başvurularla

2. Yemen Konsolosluğuna şahsi başvuruda bulunmadan

 

Yemen Konsolosluğuna şahsi başvurularla Yemen vizesi nasıl alınır?

Yemen devletinin Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerine gelerek Yemen vizesi başvurularında bulunabilirsiniz. Yemen Konsolosluğu şahsi başvuruları kabul ederken, Yemen vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi koşuluyla yapılan başvurular kabul edilecektir. Tamamlanamamış veya eksik olan evraklarla Yemen vizesi alma imkânınız ise bulunmaz.

Yemen Konsolosluğuna Şahsi Başvuruda Bulunmadan Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen Konsolosluğuna şahsi başvuruda bulunmadan Yemen vizesi alabilmek için Yemen vize işlemleri üzerine faaliyetleri bulunan danışmanlık firmaları ile çalışılması gerekmektedir. Yemen vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilcilikler Yemen vize işlemlerini sizlerin yerine yürütürken Yemen Konsolosluğuna şahsen gelmeden vizenizi almanızı sağlar.

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vize Başvuru Formu

Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir belgedir. Yemen Konsolosluğu, Yemen vize başvuru formu aracılığı ile başvuru sahibi hakkında bilgi edinirken başvuru formunun eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Yemen vize başvuru formu bulunmayan başvuru dosyaları ise Yemen konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir. Yemen vize başvuru işlemlerinin en önemli bölümlerinden birini Yemen vize başvuru oluşturmaktadır.

 

Yemen Vizesi İşlemleri Hakkında

 

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen vize başvuru formu Türkçe olarak hazırlanmış bir belgedir. Yemen vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca Yemen vize başvuru formunu tükenmez kalem, büyük harf ve okunaklı olarak doldurmalısınız. Yemen vize başvuru formunda beyan edilecek olan bilgilerin ise Yemen vizesi için gerekli evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesine özen gösterinizi. Yemen vize başvuru formu ve Yemen vize evrakları arasında bulunan bilgilerinizde uyumsuzluk başvuru işlemlerinizin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

 

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yemen vizesi için gerekli evraklar, yapılacak olan Yemen vizesi kategorisine göre değişecektir. Yemen turistik vize, yemen ticari vize ve Yemen ziyaret vizesi farklı kapsamları bulunan Yemen vize türleridir. Seyahatinizin amacına uygun olan Yemen vizesi kategorisinin belirlenmesinin ardından Yemen vizesi için gerekli evrakları bu web sitesinin konu ile ilgili olan bölümlerini kullanarak gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vize Ücreti

Yemen vize ücreti, yapılacak olan Yemen vizesi başvurusuna göre değişmektedir. Yemen seyahat süreniz ve hangi Yemen vizesi kategorisine başvurmuş olmanız Yemen vize ücretlerinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Yemen Konsolosluğu, Yemen Vizesi Kalktı mı?

''Yemen seyahati kalktı mı'' sorusu, Yemen seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yakında ilgilendiren bir konudur ancak Yemen vizesi henüz kalkmamıştır. Yeşil, gri ve kırmızı pasaportu bulunan kişiler ise 90 günü geçmeme ön koşulu ile Yemen vizesi almalarına gerek yoktur.

 

Yemen Vizesi İşlemleri Hakkında

Duyurular

Consultation for Yemen

Consultation for Yemen, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Yemen; Türkiye’ de bulunan Yemen Konsoloslukları, Büyükelçiliği v...
2020-11-02 14:01:36 Devamı...
Tüm Duyurular
Yemen Vizesi